Günümüzde temiz ve sağlıklı su içmek isteyenlerin ilk tercihi kaliteli bir su arıtma cihazı oluyor. Dünya nüfusunun hızla artması, sanayileşme gibi şartlardan altında temiz su kaynakları gün geçtikçe azalıyor ve hızlı bir şekilde azalmaya devam ediyor. Bu şartlara bağlı olarak su kirliliği hepimizin kaçınılmaz bir sorunu olarak karşımıza geliyor. Halihazırda ülkemizde büyükşehirler başta olmak üzere birçok şehirde musluktan gelen şebeke suları içilmemektedir. Su dağıtım firmasından binalara gelene kadar onlarca kilometre uzunlukta borudan geçiyorlar. Bu boruların temizlik durumu da ne yazık ki olumsuz durumdadır. Temiz ve sağlıklı bir su içmek için şebeke suları bir takım süreçten geçerek filtrelenme işlemi yapılması gerekir. Bu işlem günümüz teknolojisiyle su arıtma sistemleri ile birlikte yapılır. Her bir su arıtma cihazının kendine özel bir çalışma mantığı ve temizleme yöntemi vardır. Ancak genel olarak su arıtma cihazları filtreleme işlemi ile su arıtma işlemini gerçekleştirmektedir. Su arıtma cihazı satın alacak olan müşterileri su arıtma filtrelerinin içeriğinde neler var bilgilendirmek için bu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Su Arıtma Filtrelerinin İçeriğinde Neler Var

Filtreleme yöntemi ile çalışan su arıtma sistemleri, su içinde yer alan ve istenmeyen kimyasal maddeleri, filtre sistemleri yardımıyla temizleyerek, sağlıklı, içilebilir ve temiz su üretimi gerçekleştirmektedir. Her su arıtma cihazının, hatta her modelin, kullandığı filtre şekli ve temizleme amacı diğerlerinden farklı olmaktadır. Ancak her ne olursa olsun su arıtma cihazları günümüzde son teknoloji olarak üretilmektedir ve her bir su arıtma sistemi sizin ihtiyaç ve beklentilerinizi sonuna kadar karşılayacak kadar gelişmiştir.

Su arıtma sistemleri genellikle temizleme amacına uygun özelliklerinin dışında istenmeyen ve birçok sağlıksız durumu da sağlığınız için faydalı hâle getirir. Su içinde bulunan kimyasallar ve diğer zararlı kalıntıların yanı sıra tatlandırıcı maddeleri de temizleme özellikleri bulunmaktadır.

Su arıtma filtrelerinin içeriğinde neler var gelin hep birlikte göz atalım:

Su arıtma cihazlarının filtreleri birçok farklı seçeneklerde bulunabilir. Bunları alkalin filtre, mineral filtre ve detoks filtre olarak sıralayabiliriz. Her filtre kendi içinde farklı özellikleri sahiptir. Filtreleri tek tek açıklamadan önce su arıtma cihazlarının teknik özelliklerini bilmenizde fayda var. Su arıtma cihazları az yer kaplar ve mutfakta tezgah altına sığar. Birçok cihaz elektrik kullanımına ihtiyaç duymadan çalışır. Geniş kapasiteli su tankı sayesinde sizi susuz bırakmaz. Günlük temiz su üretim miktar 270 litreye kadar çıkabilen su arıtma cihazları vardır.

Mineral filtre nedir?

Mineral filtre kullanan su arıtma cihazları cildinizin ihtiyacı olan sıvı dağılımını düzenler. Kalp hastalıklarına olan riski azaltır ve antioksidan bir etkiye sahiptir. Kolestrol rahatsızlığı olan kullanıcıların kolestrolünü dengeleyebilir.

Alkalin filtre nedir?

Su arıtma sistemlerinde en çok tercih edilen filtrelerden biri alkalin filtredir. Alkalin filtre kullanan su arıtma cihazlarından geçen suların Ph değeri yükselir ve su alkali bir hâl alması sağlanır. Alkali su, 7’nin üzerinde hidrojen bulunan sulara veirlen isimdir. Alkali sular vücuttaki toksinleri atmaya olanak sağlar. Sindirim sistemine katkı sağlar ve metabolizmanızı hızlandırır. Vücudun ihtiyaç duyduğu Ph dengesini düzenler. Cildi besler, güzelleştirir, yaşlanmayı engeller. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Ödem oluşumunu engeller ve zayıflayıcı etkileri vardır.

Detoks filtre nedir?

Detoks filtre kullanan su arıtma sistemlerindeki sular, metabolizmayı dengeler. Sindirim sisteminize katkı sağlar. Kilo vermek için olanak sağlar. Toksinlerin vücudunuzda birikmesini engeller.

Su arıtma filtrelerinin içeriğinde neler var yazımız hakkında merak ettiklerinizi telefon numarası (0232 475 01 75) üzerinden bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz.

Bunlara da göz atabilirsiniz: Tezgah altı su arıtma cihazı fiyatları

tıkla ara
0232 475 01 75
mesaj at
WhatsApp