izmir su yumuşatma sistemleri

Su Yumuşatma Sistemleri, ham suya sertlik veren, suda bulunan Ca+2 ve Mg+2 iyonlarının oluşturduğu kireç yükünün (sertliğin) giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır.Su yumuşatma sistemlerinin temel çalışma prensibi iyon değiştirme yöntemi ile suda sertliğe neden olan Kalsiyum (Ca+2) ve Magnezyum (Mg+2) iyonlarının sudan uzaklaştırılmasına yardımcı olmasıdır. Katyonik reçinede bulunan Sodyum (Na+1) iyonlarının, kalsiyum ve magnezyum iyonları ile yer değiştirerek gerçekleştirdiği uzaklaştırma işlemidir. Bu işlem sonrasında doyuma ulaşan reçinenin tuzlu su ile zaman yada debi kontrollü rejenerasyon işlemi yapılmalıdır. Su Yumuşatma sistemlerinde kullanılan özel reçineler; jel tipi suni kuvvetli asidik katyonik reçinelerdir. Bu reçineler, iyi fiziksel dayanıma sahip olup birçok farklı uygulamada kullanılabilecek niteliklere sahiptir.

Su Yumuşatma Cihazı Ne Yapar?

Kazan, boru ve su tesisatlarında kireç taşı oluşumunu engeller, oluşmuş kireci zamanla söker, böylece özellikle ısıtıcı elemanların verimini arttırır. Soğutma Kulesi pedleri için kullanılır, Ters Ozmoz besleme suyu ön şartlandırması için kullanılır. Böylece membran ömrünü ve performansını arttırabilirsiniz. Ürün hammaddesi olarak kullanılan sularda formül sapmalarını, lekeleri azaltır. Deterjan kullanımını %60’a varan oranında azaltır.

Su Yumuşatma Cihazı Ne Yapmaz?

Su Yumuşatma Cihazı sudaki partikülleri ve kumu filtrelemez, yani bir filtre değildir. Sudaki bakterileri veya nitritleri / nitratları yok etmez, taninleri uzaklaştırmaz; ters ozmoz, ultraviyole, nanofiltrasyon veya distilasyon cihazları gibi suyunuzu “sağlıklı” içme suyu haline getirmez.

tıkla ara
0232 475 01 75
mesaj at
WhatsApp