Evlerde kullanılan su arıtma sistemlerinin dışında büyük firmalarda (restoran, fabrika vb.) küçük cihazlar yeterli ihtiyacı karşılayamamaktadır. Sanayiler ve büyük firmalar için özel olarak üretilen günlük su arıtma kapasitesi yüksek endüstriyel su arıtma cihazları vardır. Bu cihazların kapasitesi oldukça yüksektir ve endüstriyel alanda ihtiyaç duyulduğu kadar suyu temiz ve sağlıklı bir hâle getirebilir.

Su arıtma cihazları, endüstriyel yani sanayi tipi ve ev tipi su arıtma sistemleri olarak iki farklı alana ayrılır. Su arıtma sistemlerinin farklı alanlar için farklı model ve özelliklerde yapılmasının nedeni evde ve sanayide ihtiyaç duyulan arıtılan su miktarının aynı olmaması ve hatta arada çok büyük farklar bulunmasıdır. Örneğin, evinizde günlük 50 litre kapasiteli bir su arıtma cihazı kullanırsanız sizin içme suyu ihtiyacınızı giderecektir hatta bu kadarı bile fazla gelebilir. Ancak bir restoran, bir catering firması ya da bir fabrikada 50 litre bir saat bile dayanmayabilir. Yüzlerce çalışan, müşteri, yemek hazırlanırken ihtiyaç duyulan su gibi birçok arıtılmış su ihtiyacı endüstriyel su arıtma cihazları ile karşılanabilmektedir.

Endüstriyel su arıtma cihazları

Sanayi, fabrika ve büyük firmalarda kullanılan su arıtma cihazları, çok yüksek su tüketimi olan yerlerde kullanılmaktadır. Eğer evinizde temiz, kaliteli ve sağlık bir su içme deneyimi yaşamak istiyorsanız bu cihazlar sizin için aşırı fazladır. Daha küçük ve maddi açıdan daha uygun bir ev tipi su arıtma cihazı tercih ederek de içme suyu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Sanayi tipi su arıtma sistemleri birçok farklı sektörde kullanılır. Günlük temiz su üretim miktarı oldukça yüksek olduğundan dolayı firmaların da sevdiği ve işine yarar bir cihaz olmaktadır.

Endüstriyel su arıtma cihazları içindei reçine ve yanında bir tane tuz tankı, bunun dışında iki tüp ve valflerden oluşacak şekilde üretilir. Söz konusu dijital valfler su arıtma sisteminin otomatik bir şekilde kirli sudaki tuzları, tuz tankına çekerek tüplere aktarıp suyun yumuşatılmasını sağlamaktadır. Tüplerin içinde bulunan reçine sudaki kireci çeker. Herhangi bir tüp bakıma girdiğinde dijital valf yardımı ile diğer tüp su arıtma işlemine devam eder. Böylece siz değerli müşterilerimiz temiz, kaliteli ve sağlık su içme deneyimini hiç ara vermeden kesintisiz bir şekilde yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda restoran, lokanta gibi yemek yapan işletmelerde su ihtiyacının yeri ve zamanı tam olarak belli olmadığı için olası bir olumsuz durumda kötü etkilenmezsiniz. Bu şekilde işletmenize gelen müşterilere servis yaparken onlara temiz olduğu kadar da lezzetli bir içme suyu ikram edebilirsiniz.

Neden su arıtma cihazı kullanmalısınız?

Müşteriler su arıtma cihazı almaya karar verdiklerinde buna gerçekten ihtiyacı olup olmadığını düşünürler. Su arıtma cihazının tam olarak ne yaptığının farkında olmazlar. Siz değerli müşterilerimizin aklındaki bu soru işaretlerini gidermek için bazı soruları cevaplayacağız. Öncelikle bilmelisiniz ki ister pet şişe suları olsun ister damacana suları olsun içebileceğiniz en temiz ve sağlıklı su, herhangi bir su arıtma cihazında işlem görmüş su olacaktır. Yapılan laboratuvar testlerinden de anlaşılacağı gibi su arıtma cihazları, birçok farklı marka su şirketinin sularından daha temiz olduğu kanıtlanmıştır. Hatta inanması zor fakat doğru bir bilgi, arıtma cihazında işlem gören sular bakkal, market ve büfelerde satın alacağınız pet şişe, damacana gibi sulardan kat kat daha temizdir. Su arıtma cihazları sayesinde şebeke suyunuzun içinde zararlı kimyasallar, çözünen maddeler, virüs, mikrop gibi canlı mikroorganizmalar arındırılır ve saf su içme imkanını size sunar.

Buna da göz atabilirsiniz: Su arıtma filtre değişimi nasıl yapılır?

tıkla ara
0232 475 01 75
mesaj at
WhatsApp