Uzun süreli kullanımlar, hor kullanma ve kullanıcı hataları gibi nedenler dolayı su arıtma cihazı arızaları meydana gelir. Bu arızalar genellikle belli başlı sebeplerden ötürü ortaya çıkar. Bazılarının çözümlerini evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Ancak bazıları profesyonel işlem gerektirir. Bu nedenle profesyonel işlem gerektiren arızalarla karşılaştığınızda yapmanız gereken bir teknik servis arayarak işi uzman ellere vermek olmalıdır. Teknik servisimize ulaşmak için telefon numarası (0232 475 01 75) üzerinden bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Su Arıtma Cihazı Arızaları

Su arıtma cihazları genel olarak uzun yıllar boyu sorun çıkarmadan kullanılır ancak bazen arıza çıkarabilir. Su arıtma cihazı arızaları ile başınız dertte ise aşağıdaki tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz. Eğer bu tavsiyeler işe yaramadıysa teknik servisimiz size yardımcı olacaktır. Telefon numarası (0232 475 01 75) üzerinden teknik servisimizle iletişime geçin.

Su arıtma cihazından ses geliyor

Cihazı ilk defa kullanacaksanız ya da yeni bir filtre kartuşu kullanıyorsanız makinenin garip sesler çıkarması gayet normaldir. Bu sesler gider hattından ya da hava boşluğundan gelir. Dediğimiz gibi endişelenmenizi gerektiren bir durum yoktur. Su arıtma cihazından dışarı atılan hava garip sesler çıkartır. Birkaç günden fazla süre boyunca sesler duyuyorsanız işte o zaman sorun vardır demektir. Ses kesilmediği durumda tüm boruların doğru yerleştirildiğine dikkat edin.

Su arıtma cihazı tankına su dolmuyor

Su arıtma cihazı tankına dolmadığı durumlarda genel olarak basınç sorunu var demektir. Bu da tank basıncının çok yüksek olduğunu veya besleme suyunun basıncının düşük olduğunu gösterir. Boş tankın basınç değeri 6-8 psi değerinde olmalıdır. Bisiklet ölçer ile basıncınızı ölçebilirsiniz. Eğer bu değerler dışında bir sonuç alırsanız gerektiğinde basıncı azaltmayı deneyin. Besleme suyu bir diğer ismiyle şebeke suyu 40 psi değerinde olmalıdır. Bu basınç değerinde değilse su tankına su dolmayabilir. Basıncı arttırmak için özel tasarlanan pompalara ihtiyacınız vardır.

Su arıtma cihazı suyun kokusu farklı

Su arıtma cihazından kötü kokan, acı, ekşi ve kötü bir su geliyorsa filtreleme işlemi çalışmıyor olabilir. Uzun süreli kullanımlardan sonra filtre değişimi işlemi gerekmelidir. Aksi takdirde kötü ve bulanık suyla karşılaşabilirsiniz. Suyun kokusu farklı ise yapmanız gereken hasarlı membranı ya da tıkanmış filtreleri yenileriyle değiştirmek olacaktır. Filtre değişimi işlemi yılda bir ya da iki kez düzenli olarak yapılması gerekir.

Su arıtma cihazı su sızdırıyor

Ters ozmoz sistemlerinde birçok durumda su sızdırma sorunu meydana gelir. Sorunun kaynağını tespit etmek kolaydır. Bunun için tüm bağlantı noktalarını kontrol edin. Parçalardan birinin gevşek olması su sızıntısına neden olur. Sızıntıyı önlemek için tüm bağlantı noktalarını sıkıştırın. Boruları girişlere ve gidere oturtun. Sızıntı sorunu musluğun dibinden geliyorsa musluk değişimi yapmanız gerekir.

Su arıtma cihazından su gelmiyor

Su arıtma cihazınızdan su alamıyoranız su arıtma tankınız arızalı veya şebekedeki su basıncı düşük seviyededir. Su tankına fazla su aktığında içerideki bir hava kesesi basıncı arttırır. Bu keseye tank membranı denir. Herhangi bir sızıntı ya da tank membranının patlaması su arıtma cihazında yeterli basıncı oluşturmaz. Bu da su akışını engeller. Yapmanız gereken tankın dolu olup olmadığını kontrol etmektir. Dolu bir su tankı 20 kg, boş bir su tankı ise 2 kg ağırlığında olmaktadır.

Su arıtma cihazı arızaları ile baş edemiyorsanız ve profesyonel bir teknik servise ihtiyaç duyuyorsanız vakit kaybetmeden bizi telefon numarası (0232 475 01 75) üzerinden arayın.

Buna da göz atın: Su arıtma cihazı modelleri

tıkla ara
0232 475 01 75
mesaj at
WhatsApp